Aktualijos
Po karantino grįžkime į saugias darbo vietas
- 2020-05-04
- Autorius Justmokym20
- Kategorija: Be kategorijos
Koronavirusas paveikė visą pasaulį ir kiekvieną įmonę. Tenka keisti veiklos procesus, organizuoti darbą nuotoliniu būdu. Kaip organizuoti nuotolinį darbą turi būti aprašyta įmonės nuotolinio darbo tvarkos apraše.
Švelninant karantino sąlygas ir grįžtant į įprastas darbo vietas vis dar išlieka viruso plitimo rizika, tad kiekvienai įmonei būtina žinoti esminius veiksmus, kurių reikia imtis norint suvaldyti viruso riziką įmonėje.
Pirmiausia, reikėtų pasidaryti darbų aprašą, kaip saugiai bus organizuojamas darbas įmonėje grįžus po karantino, kokie darbai bus atliekami, kokios apsaugos priemonės bus naudojamos ir pan.
Reikėtų apsiklausti grįžtančius darbuotojus ar neturėjo kontakto su sergančiais asmenimis ir kaip jie jaučiasi – ar nejaučia jokių simptomų.
Taip pat parengti darbuotojo, dirbančio karantino metu, darbų saugos ir sveikatos instrukciją, joje numatant, kaip saugiai atlikti darbus. Įmonės informaciniuose stenduose ar prie įėjimo pakabinti atmintines, raginančias prisiminti, jog privalu laikytis saugaus atstumo, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, prastai jaučiantis ar padidėjusiai kūno temperatūrai 37,3°C likti namuose, bei kaip taisyklingai dezinfekuoti rankas.
Svarbu pabrėžti, kad dezinfekciniai skysčiai gali būti netik naudingi, bet ir kenksmingi. Didelis dezinfekcinio skysčio kiekis patekęs ant odos gali ją sudirginti. Ką daryti jeigu skysčio pateko į akis ar į burną – atsakymus galima rasti gamintojo pateiktame saugos duomenų lape, su kuriuo darbuotojai turi būti supažindinami pasirašytinai.
Ne tik rankos, bet ir patalpos turi būti švarios, dezinfekuotos ir reguliariai vėdinamos.
Rizika visada yra, tik išmokite ją kontroliuoti, o ne jos vengti. Ją galime valdyti jeigu nustatysime profesinės rizikos lygį užsikrėsti. Atminkite, kad jeigu keičiasi darbo pobūdis reikia atlikti profesinės rizikos dokumentų papildymą ir atitinkamai numatyti rizikos mažinimo priemones.
Visgi išlieka klausimas, o ką daryti jei kas nors yra, tariamai susirgęs COVID-19, Jūsų darbo vietoje? Pagal pateiktas valstybinių įstaigų rekomendacijas, reikėtų kuo skubiau nutraukti darbą, organizuoti darbuotojų saviizoliaciją, bei darbo patalpų dezinfekciją, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“;
Darbai atnaujinami praėjus privalomam minimaliam dezinfekcijai naudotų medžiagų veikimo ir pasišalinimo iš aplinkos laikui. Į dezinfekuotas darbo vietas sugrįžti, bei darbus atnaujinti, gali tik darbuotojai, neturėję kontakto su žmogumi, kuriam nustatyta COVID-19 liga.
Šalies situacija ir viruso plitimas nuolat keičiasi, atsiranda naujų simptomų,
reikalavimų. Todėl būtina sekti naujausią informaciją ir pagal tai organizuoti veiklą.